SEO-copywriting
SEO-copywriting vertaalt wat je KMO weet naar pagina's die klanten begrijpen en zoekmachines goed kunnen plaatsen. VisualVibe onderzoekt zoekintentie, interviewt waar nodig je vakexperts en schrijft concrete teksten in je merkstem. Zoekwoorden geven richting aan onderwerp en structuur, maar de lezer krijgt het echte antwoord, bewijs en een logische volgende stap.
Andere diensten binnen SEO
Kort uitgelegd
SEO-copywriting die begint bij een echte klantvraag
Een zoekterm is een aanwijzing, geen volledige briefing. Iemand die een technische dienst opzoekt, wil misschien eerst risico's begrijpen; iemand met een productgerichte term wil vergelijken en bestellen. We bepalen daarom welke beslissing de pagina ondersteunt en welke vragen, bezwaren en bewijsvoering daarbij horen. Vervolgens verzamelen we bedrijfseigen informatie, zodat de tekst specifieker wordt dan wat iedere concurrent kan zeggen.
De uiteindelijke copy krijgt een scanbare hiërarchie met één duidelijke hoofdvraag, beschrijvende tussenkoppen en korte antwoorden waar dat helpt. Ondersteunende termen worden gebruikt wanneer ze natuurlijk bij het onderwerp horen. We schrijven ook metadata en koppelen waar passend naar verdiepende diensten of artikels. Zo werkt de pagina tegelijk als zoekresultaat, informatiebron en onderdeel van je klantreis.
Resultaat
Wat professionele SEO-copy oplevert
Sterke tekst maakt je aanbod begrijpelijker en geeft zoekmachines voldoende context om het onderwerp te plaatsen.
Minder vage bedrijfstaal
Algemene claims maken plaats voor uitleg over werkwijze, inbegrepen onderdelen, keuzes en toepasselijke situaties.
Een logische paginahiërarchie
Hoofd- en deelvragen krijgen beschrijvende headings, zodat lezers snel relevante passages kunnen vinden.
Betere aansluiting op de volgende stap
De oproep tot actie past bij de kennis en intentie die een bezoeker aan het einde van de pagina heeft.
Voor wie
Wanneer SEO-teksten laten schrijven?
Copywriting is relevant wanneer expertise aanwezig is, maar online nog niet duidelijk, vindbaar of overtuigend wordt uitgelegd.
Nieuwe websites met lege templates
Content en ontwerp moeten samenkomen voordat pagina's met algemene voorlopige tekst worden gevuld.
Technische of gespecialiseerde KMO's
Je experts kennen het vak, maar hebben hulp nodig om complexe informatie voor klanten te structureren.
Sites met overlappende dienstenpagina's
Verschillende pagina's gebruiken dezelfde brede boodschap en hebben een scherper eigen onderwerp nodig.
Inbegrepen
Wat kan SEO-copywriting omvatten?
We leggen per opdracht vast welke pagina's, onderzoekstaken en publicatieonderdelen worden opgeleverd.
Zoekintentie- en onderwerpselectie
Primaire vraag, ondersteunende onderwerpen en relatie met andere websitepagina's worden vooraf bepaald.
Contentbriefing
Doelgroep, structuur, bronnen, tone of voice, gewenste actie en interne links komen in één werkdocument.
Webtekst en eindredactie
Je ontvangt unieke Nederlandstalige copy met headings en een feedbackronde volgens de afgesproken scope.
SEO-titel en metaomschrijving
Metadata vat onderwerp en voordeel nauwkeurig samen binnen de technische lengteafspraken van de website.
Hoe VisualVibe te werk gaat
- 0101
Doel, lezer en bronmateriaal bepalen
We bespreken paginafunctie, doelgroep, aanbod, tone of voice en beschikbare expertise. Bestaande documenten en interviews leveren feiten die de tekst geloofwaardig maken.
- 0202
Zoekintentie en contentbriefing onderzoeken
We analyseren primaire en ondersteunende vragen, relevante subonderwerpen en concurrerende resultaten. De briefing legt structuur, informatiedoel en interne links vast.
- 0303
Schrijven en inhoudelijk redigeren
We schrijven een scanbare eerste versie met heldere headings, concrete uitleg en passende actie. Je team controleert vakinhoud en nuances vóór de eindredactie.
- 0404
Optimaliseren en publicatie voorbereiden
Na feedback verfijnen we tekst, metadata, links en herhaling. Volgens de scope leveren we webklare copy of plaatsen we ze rechtstreeks in de website.
Investering
Wat bepaalt de prijs van SEO-copywriting?
De investering hangt niet alleen af van woordenaantal. Onderzoeksdiepte, technische complexiteit, hoeveelheid bronmateriaal en het aantal interviews bepalen hoeveel werk nodig is om correcte en onderscheidende tekst te schrijven. Een volledig nieuwe dienstenstructuur vraagt meer voorbereiding dan redactie van één bestaande pagina.
Na een contentinventaris maken we een offerte per pagina, paginatype of afgebakende reeks. Daarin staat welke feedback, metadata en publicatiehulp inbegrepen zijn. Je team blijft verantwoordelijk voor de juistheid van bedrijfsspecifieke en gereglementeerde informatie.
Prijsbepalende factoren
- Aantal pagina's en verschillende zoekintenties
- Zoekwoorden- en concurrentieonderzoek
- Interviews met vakexperts
- Kwaliteit van bestaand bronmateriaal
- Technische of gereglementeerde complexiteit
- Nieuwe tekst tegenover grondige redactie
- Metadata en interne linkvoorstellen
- Invoer in het contentmanagementsysteem
VisualVibe
Waarom SEO-copywriting door VisualVibe?
We schrijven binnen dezelfde structuur waarin webdesign, technische SEO en beeld hun rol krijgen.
Je expertise blijft de bron
Interviews en goedgekeurde documenten leveren de details; we vullen ontbrekende geloofwaardigheid niet met verzonnen claims.
Tekst past in de website
We stemmen lengte, headings, kaarten en actiepunten af op het ontwerp en signaleren wanneer een template inhoud beperkt.
SEO zonder onnatuurlijke herhaling
Zoekonderzoek stuurt de dekking van het onderwerp, terwijl formulering en leesbaarheid in natuurlijk Belgisch Nederlands blijven.
Veelgestelde vragen
Kennisbank
Uit de kennisbank
Praktische artikels met keuzes en voorbereiding die rechtstreeks bij deze dienst aansluiten.
UitgelichtWat is GEO? Vindbaar en citeerbaar worden in generatieve antwoorden
GEO richt zich op de kans dat generatieve systemen je pagina ophalen, begrijpen en als bron vermelden. Leer hoe retrieval, bewijs, citeerbaarheid en platformcontrols samenhangen.

Wat is AEO? Zo bouw je content die directe vragen helder beantwoordt

SEO-content voor dienstverleners: van contentmodel tot sterke briefing

SEO voor websites in Limburg: van zoekvraag tot relevante aanvraag

Google Business Profiel optimaliseren: praktische checklist voor KMO's

Technische SEO-checklist voor KMO-websites

GEO en AEO voor KMO's: gevonden worden in Google, ChatGPT en AI-zoekresultaten
Regio's
SEO-copywriting vanuit Limburg
VisualVibe schrijft Nederlandstalige SEO-copy voor zelfstandigen en KMO's in Limburg, Vlaanderen, Antwerpen en Nederlands-Limburg, met interviews digitaal of op locatie.
Maak van je vakkennis bruikbare webtekst
Deel de pagina's, diensten en broninformatie die je wil uitwerken. We stellen een contentaanpak en concrete schrijfscope voor.
Offerte aanvragen